9 Ocak 2019

Personel Devam Kontrol Sistemi

PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMİ

Personel devam kontrol sistemi, personel veya personellerin işe giriş çıkış saatlerinin takip edilmesidir. Bu takip, kart okuyucu, parmak izi okuyucu ve/veya yüz tanıma cihazı gibi biyometrik donanımlar ve buna bağlı olarak çalışan bir pdks yazılımı ile sağlanır.

Personel Devam Kontrol Sistemi

Bu sistemlerde kullanabileceğiniz donanımlar: Kart Okuyucu, Parmak izi okuyucu ve Yüz Tanıma terminalleri ve istenildiği takdirde bu terminallerin Turnike ile de entegrasyonu sağlanır.

Kart Okuyucu

Personel Devam Kontrol Sistemi'nde en çok tercih edilen donanımlardır. Kullanımı son derece kolay olan kart okuyucular ile kullanılan minare ve proximity kartlar aynı anda farklı bir çok sistemlerde kullanılabilir ve kart yazıcı kullanılarak termal baskı  (renkli ve sihay/beyaz ) tekniği ile kişiselleştirilebilir.

devamı...

Parmak izi Okuyucu

Kart kullanılmak istenilmediği zamanlarda tercih sebebi olan cihazlardır. Personellerin bir ya da birden fazla parmak izi kaydı alınmak kaydı ile kullanılırlar. İstenildiği takdirde 10 parmak, parmak izi okuyucuya tanımlanabilir.

devamı...

Yüz Tanıma Cihazları

Kart kullanılmak istenilmediği, fakat parmak izi okuyucu kullanımının da (parmak izi deformasyonu nedeniyle) mümkün olmadığı durumlarda yüz tanıma cihazı kullanımı kaçınılmaz olur. Personel yüz tanımalama işlemi yapıldıktan sonra cihazdan geçiş neredeyse anlık olarak yapılabilmektedir.

devamı...

Personel Devam Kontrol Sistemi

Personel Devam Kontrol Sistemleri'nde Uygulama

Personel Devam Kontrol Sistemi uygulaması, seçimi yapılan okuyuculardan herhangi birinin, personellerin en uygun giriş çıkış noktasına monte edilmesiyle başlar. Okuyucu montajından sonra, firmamızın kendi geliştirmiş olduğu personel devam kontrol yazılımız olan Fabrika PDKS programı, sunucu ve kullanıcı bilgisayarlarına kurulum işlemi gerçekleştirilir.

Tüm bu aşamalardan sonra donanım ve yazılım eğitimi kullanıcı personele uygulamalı örneklerle ile verilir. PDKS yazılımında çalışma saatlerinin tanımlanması, giriş çıkış toleransları, puantaj parametreleri gibi tanımlamalar kullanıcının verdiği bilgilere göre kullanıcı eşliğinde yapılır. Program kullanıcısı daha sonra bu parametrelere kolayca müdahale edebilir.

Personel Devam Kontrol Sistemi kurulum aşaması tamamlandıktan sonra kullanıma hazır hale gelir. Sistemde kullanılan okuyuculardan personeller giriş ve çıkışlarda geçiş yaparak okuyucu terminaller geçiş zamanını kendi hafızasında saklarlar.

Saklanan bu kayıtlar istenildiği zaman yazılıma aktarılırlar. Artık kayıtlar program veritabanına aktarılmış ve önceden tanımlanmış olan mesai, puantaj parametreleri ışığında raporlanmaya hazır hale gelir.

Personel Devam Kontrol Sistemleri

Personel Devam Kontrol Sistemleri - Örnek Uygulamalar

 Personel Devam Kontrol Sistemi

Turnikeli

 Personel Devam Kontrol Sistemi

Yüz Tanıma Sistemi

Personel Devam Kontrol Sistemi

Kartlı

Personel Devam Kontrol Sistemi

Multi (Yüz Tanıma, Parmak izi ve Kart Okuyucu)