21 Mart 2019

Jetonlu Turnike

Jetonlu Turnike

Jetonlu Turnike

Jetonlu Turnike; oyun alanları, oyun parkları, müze girişleri ve tuvalet turnikesi olarak  kullanılır. Jetonlu Turnike'de geçişler jeton ve/veya madeni para ile kontrollü bir şekilde yapılmak istenilen durumlarda kullanılırlar.

Turnike'de madeni para kullanılacak ise 50 kuruş, 1 TL madeni para kullanılarak turnike'den geçiş sağlanabilir. Madeni para yerine jeton da kullanılabilir.

Jetonlu Turnike Kullanımı ve Uygulama

Jetonlu Turnike, jeton ve/veya para mekanizması entegre edilerek kullanılabilir. Jetonlu Turnike kullanılmak istenilen durumlarda turnike üzerinde gömülü olarak tasarladığımız jeton mekanizmasına jeton atılarak turnike'den geçiş sağlanır. Turnike içerisinde kilitli olan kasadan daha sonra bu jetonlar toplanarak tekrar kullanıma sunulur.

Jetonlu Turnike'den geçişleri madeni para ile de yapmak mümkündür. Bu tip durumlarda 50 kuruş ve/veya 1 TL'lik madeni paralar kullanılmak koşuluyla turnikeden geçiş sağlanır. Jetonlu sistemde olduğu gibi yine turnike içerisinde kilitli olarak saklanan kasadan geçiş sonucunda toplanan paralar kasadan istenildiği zaman alınır.

 

 

Jetonlu Turnike'de Güvenlik

Elektrik kesilmesi durumunda, turnike kolları her iki yönde de serbest geçiş imkanı sağlar. Alternatif olarak kesintisiz güç kaynağı kullanılması durumunda da elektrik kesintisi olsa bile turnike kolları kilitli kalır ve sistem çalışmaya devam eder. Veya Tripod turnikelere opsiyonel olarak düşen kol mekanizması takılarak, acil durumlarda alarm ve yangın gibi sistemlerden gelen sinyal ile otomatik olarak kollara aşağı yönde düşerek geçiş yolunu tamamen açık hale getirir.

 

 

Jetonlu Turnike - Teknik Özellikleri

 • Kontrol / Çalışma Voltajı : 24VDC +-%20
 • Güç Tüketimi : 30 W
 • Tripod Kilitleme : 24 V DC
 • Konumu Algılama : İki mikroswitch ile tripod pozisyonu algılama
 • Hareket Kontrolü : Bir yöne dönüş başladığında ters yöne geçiş engellenir yarı dönüşü gerçekleştikten sonraki konuma varış yaylı ve hidrolik amortisörlü yapı sayesinde otomatik ve yumuşatılarak sağlanır.
 • Yer/Zemin Bağlantısı : Özel yer bağlantı kaidesi ile kolay ve basit montaj
 • Çalışma Sıcaklığı : – 20° C – + 70° C
 • Geçiş İkazı : Her iki yöne birer adet ışıklı gösterge
 • Ölçüler : 250x450x950 mm
 • Opsiyonel Aksesuarlar : Düşen kol, uzaktan kumanda ünitesi, buton ünitesi.

Jetonlu Turnike Modelleri

Jetonlu Turnike Fiyatları Hakkında veya Detaylı Bilgi Alın !

Jetonlu Turnike fiyatları hakkında bilgi almak, ücretsiz keşif ve/veya detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

 

  0232 3627874

 

  Adınız (gerekli)

  E-posta(gerekli)

  Telefon(gerekli)

  Konu

  İletiniz