6 Şubat 2019

Pdks

PDKS Nedir ?

PDKS, açılımı "Personel Devam Kontrol Sistemi" olup, kart okuyucu ve/veya biyometrik (parmak izi, yüz tanıma) okuyucular ile birlikte kullanılabilir. Sistem bileşeni olan pdks yazılımı üzerinden kontrolü yapılan bir tür otomasyon sistemidir.

Bu sistemler aynı zamanda "Personel Giriş Çıkış Takip Sistemi" olarak da adlandırılırlar. Bu sistemlerde kullanılacak olan donanım seçimi önemli olduğu kadar; yazılım daha fazla ön plana çıkar. Çünkü donanımlar sadece kayıt toplama yükünü sağlarken, tüm hesaplamalar yazılım üzerinden gerçekleşir.

Pdks Cihazı

Pdks sistemlerinde kullanabileceğiniz cihaz türleri.

Parmak izi

Personellerin parmak izi kayıtlarının alınıp, sayısal verilere çevrilme yöntemiyle kullanılan parmak izi tanıma cihazıdır.

Kartlı

Kartlı pdks sistemi, personellerin proximity ve/veya mifare kartları bu tip okuyuculara yaklaştırarak kullanılan kart okuyucu donanımdır.

Yüz Tanıma

Personellerin yüz şekillerinin taranması yöntemiyle çalışan okuyucu donanımıdır.

PDKS Sistemi Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Pdks sisteminin uygulamasına başlangıç, cihaz montajı ile başlar. Firmanızda geçiş için en uygun nokta seçimi yapılır. Daha sonrasında ise bir sunucu bilgisayara program ve program veritabanı olan MS SQL Server kurulumu gerçekleştirilir. Cihaz ile yazılımın haberleşmesi TCP/IP üzerinden bir ağ kablosu ile sağlanır.

Sonrasından bilgisayara kurulu olan programı kullanılarak personel tanımları, genel parametreler ile puantaj parametreleri firmanıza özel olarak tanımlanır. Donanım ve yazılımların kurulum işlemlerinden sonra sistem bu sayede kullanıma hazır hale gelir. Son aşama olarak da donanım ve yazılım eğitimleri yetkili personele verilir.

Personel, parmak izi okuyucu, kart okuyucu ve/veya yüz tanıma sisteminden geçiş yapmak kaydı ile giriş ve çıkış kaydı bu okuyucu donanımların hafızasında depolanır. Depolanan giriş çıkış kayıtları istenildiği an programa aktarılır ve programı aracılığıyla takibi yapılır. Bazı model kart okuyucularda yazılımımızın online (anlık veri iletme) özelliğiyle geçiş hareketleri programa otomatik olarak akar.

Artık kullanıcı, sisteme ait olan Fabrika PDKS Plus yazılımından istediği raporları alabilir. Bu raporlar Geç gelenler, erken çıkanlar, fazla mesaiye kalanlar, devamsızlar vb. bir çok rapor alınabilir. Personel devam kontrol takibini ve verimliliğini kontrol edebilir. İstenildiği takdirde yazılım, personellerin normal ve fazla mesailerini de hesaplayarak ay sonu bordro yazılımına uygun verileri hazırlayarak, bordro işlemini minimum süreye indirgenmesini sağlar. Bu sayede yazılımdan alınan bu verilerin bordro programına aktarılmasıyla işlem yükü hafifler ve süreç hızlanır.

Pdks Programı

Firmamızın geliştirmiş olduğu ve sürekli güncellenmekte olan Fabrika PDKS programı ait genel özellikleri.

Kullanıcı Dostu Arayüz

Program arayüzü kullanıcı dostu olup, menüler arasında kaybolmadan basit ve hızlı bir şekilde kullanma kolaylığı olan bir yazılımdır.

MS SQL Veritabanı

Microsf SQL Server veritabanı altyapısı ile daha güçlü ve güvenlilir.

Parametreler

Değişken mesai tanımları, otomatik vardiya döngüsü, giriş-çıkış toleransı, çalışılan sürelerin yuvarlanması, sigorta primlerinin hesaplanması, mesai tamamlama, denkleştirme, fazla mesai, fazla mesaide yemek kesintisi gibi bir çok opsyionel parametre ile uygun çözümler sunar.

Raporlamalar

Giriş-Çıkış, Gelmeyenler, Devamsızlar, İzinliler, Geç Kalanlar, Erken Çıkanlar, Fazla Mesai ve Puantaj gibi bir çok esnek ve güçlü raporlar. Tüm raporlar word, excell, pdf gibi farklı formatlara dönüştürülebilir.

Uygulama Örneklerimiz

Tamamlamış olduğumuz projelerden örnek görseller.

PDKS Yüz Tanıma Sistemi
Parmak izi ile PDKS Sistemi

PDKS Sistemi ve Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgi Alın !

Detaylı bilgi, demo talebi ve fiyat teklifi almak için bize ulaşın.

    Adınız (gerekli)

    E-posta(gerekli)

    Telefon(gerekli)

    Konu

    İletiniz